Skip to main content

Add Me To Your Mailing List
HomeNew CPC Results 5k 2013
Charlie Post Race
Sullivans Island, SC
January 26, 3013
5K Overall Results

Division: 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1001   GAWRYLUK, A.J.         00:17:13    5:33  M       16    MT PLEASANT      SC           
    2    1080   FLOURNOY, MICHAEL      00:17:56    5:47  M       28    MT PLEASANT      SC           
    3    1322   REDENBAUGH, MARK       00:18:35    5:59  M       50    COLUMBIA         SC           
    4    1075   FANCHER, BOBBY         00:18:44    6:03  M       42    MT PLEASANT      SC           
    5    1301   MCGUE, KYLE            00:18:50    6:05  M       15    IOP              SC           
    6    1003   TEDESCO, ANDY          00:18:53    6:05  M       56    MT PLEASANT      SC           
    7    1094   HAIGLER, PALMER        00:19:15    6:13  M       12    MT PLEASANT      SC           
    8    1292   MOSSISON, LUCAS        00:19:16    6:13  M       29    CHAS             SC           
    9    1204   SHULER, TONY           00:19:25    6:16  M       55    CHAS             SC           
   10    1211   SONDERMARK, ANDREW     00:19:29    6:17  M       28    CHAS             SC           
   11    1021   BERRIGAN, BRIAN        00:19:43    6:22  M       43    ISLE OF PALMS    SC           
   12    1083   GILL, MAGGIE           00:19:44    6:22  F       30    CHAS             SC           
   13    1232   WEST, DANNY            00:19:48    6:23  M       61    MYRTLE BEACH     SC           
   14    1312   DUNLEAVY, GEORGE       00:20:24    6:35  M       53    MT PLEASANT      SC           
   15    1276   KERSTING, JOSH         00:20:35    6:38  M       33    CHAS             SC           
   16    1191   ROSE, ED               00:20:42    6:41  M       51    DANIEL ISLAND    SC           
   17    1207   SKELTON III, THOMAS    00:20:51    6:44  M       29    CHAS             SC           
   18    1293   CONE, MARK             00:21:31    6:56  M       48    SUMMERVILLE      SC           
   19    1260   LEWIS, ALVIN           00:21:35    6:58  M       26    CHAS             SC           
   20    1298   JACKSON, KYLE          00:21:40    6:59  M       43    MT PLEASANT      SC           
   21    1302   MCGUE, JOHN            00:21:43    7:00  M       49    IOP              SC           
   22    1062   DENKINS, MELVIN        00:21:44    7:01  M       43    MONCKS CORNER    SC           
   23    1280   CRAPPS, ASHLEY         00:21:50    7:03  F       30    MT PLEASANT      SC           
   24    1177   POST, CHAZ             00:21:52    7:03  M       16    KENNESAW         GA           
   25    1317   LITTLE, RICK           00:21:52    7:03  M       53    JAMES ISLAND     SC           
   26    1166   O'BRIEN, ELIZABETH     00:21:53    7:04  F       23    MT PLEASANT      SC           
   27    1249   COFFEY, WILL           00:22:00    7:06  M       45    MT PLEASANT      SC           
   28    1221   SWEARINGEN, BRANDON    00:22:26    7:14  M       29    CHAS             SC           
   29    1269   STELLING, EDDIE        00:22:28    7:15  M       26    MT PLEASANT      SC           
   30    1242   WININGER, VIRGINIA     00:22:37    7:18  F       33    SUMMERVILLE      SC           
   31    1128   LARISEY, DANIEL        00:22:49    7:22  M       27    CHAS             SC           
   32    1187   RHYNE, JENNIFER        00:22:57    7:24  F       38    MT PLEASANT      SC           
   33    1038   CARROLL, MAX           00:22:58    7:25  M       40    DANIEL ISLAND    SC           
   34    1311   PAYNE, HAYNES          00:22:59    7:25  M       40    MT PLEASANT      SC           
   35    1321   MULLEN, FRED           00:23:06    7:27  M       60    WEST COLUMBIA    SC           
   36    1296   DEATON, LISA           00:23:16    7:30  F       48    IOP              SC           
   37    1068   DWORKIN, PAUL          00:23:28    7:34  M       65    WEST HARTFORD    CT           
   38    1145   MAULDIN, MARY          00:23:40    7:38  F       61    CHAS             SC           
   39    1043   CASEY, DICK            00:23:42    7:39  M       42    MT PLEASANT      SC           
   40    1090   GRANT, BEVERLY         00:23:47    7:40  F       56    IOP              SC           
   41    1070   EDENFIELD, JOHN        00:23:50    7:41  M       58    CHAS             SC           
   42    1035   CARAWAY, MEAGAN        00:23:54    7:43  F       13    MT PLEASANT      SC           
   43    1333   BOYLE, KATELYN         00:24:04    7:46  F       27    CHAS             SC           
   44    1060   DAVIS, STACEY          00:24:05    7:46  M       33    GOOSE CREEK      SC           
   45    1225   TYNAN, BILL            00:24:08    7:47  M       65    JOHNS ISLAND     SC           
   46    1017   BEARDEN, BILLY         00:24:15    7:49  M       56    MT PLEASANT      SC           
   47    1234   WEZWICK, COLLEEN       00:24:16    7:50  F       25    SULLIVANS ISLE   SC           
   48    1209   SMELTZER, J T          00:24:20    7:51  M       13    MT PLEASANT      SC           
   49    1217   STRICKLER, CAROLINE    00:24:27    7:53  F       13    MT PLEASANT      SC           
   50    1052   CURRY, NANCY           00:24:34    7:55  F       66    MT PLEASANT      SC           
   51    1297   JACKSON, CORBIN        00:24:45    7:59  M       9     MT PLEASANT      SC           
   52    1235   WEZWICK, JOSEPH        00:24:46    7:59  M       58    SULLIVANS ISLE   SC           
   53    1337   SMITH, JOHN            00:24:49    8:00  M       42    MT PLEASANT      SC           
   54    1135   MALONEY, MELANIE       00:24:57    8:03  F       36    CHAS             SC           
   55    1183   REICH, CARRIE          00:24:57    8:03  F       43    DANIEL ISLAND    SC           
   56    1231   WELCH, PATRICK         00:24:58    8:03  M       65    CHAS             SC           
   57    1233   WEST, SUSAN            00:24:59    8:04  F       57    MYRTLE BEACH     SC           
   58    1133   MALIA, BUTCH           00:25:09    8:07  M       60    JOHNS ISLAND     SC           
   59    1250   FULTON, ELIZABETH      00:25:14    8:08  F       27    CHAS             SC           
   60    1205   SILVER, AIDAN          00:25:19    8:10  M       11    SULLIVANS ISLE   SC           
   61    1020   BENNETT, DARCY         00:25:24    8:12  M       42    SUMMERVILLE      SC           
   62    1023   BLAKE, TESSA           00:25:33    8:15  F       30    CHAS             SC           
   63    1244   WOODS, PATRICK         00:25:35    8:15  M       59    ABERDEEN         NC           
   64    1218   STURGEON, ERIC         00:25:35    8:15  M       36    SUMMERVILLE      SC           
   65    1329   COOK, WESLEY           00:25:39    8:16  M       45    SULLIVANS ISLE   SC           
   66    1253   HENDRIKS, LYDIA        00:25:40    8:17  F       23    CHAS             SC           
   67    1223   TIMMS, MICKEY          00:25:40    8:17  M       56    MT PLEASANT      SC           
   68    1122   KIPP, JAMES            00:25:40    8:17  M       34    JACKSON          WY           
   69    1316   LSSOE, WARD            00:25:40    8:17  M       52    SULLIVANS ISLE   SC           
   70    1254   HERNANDEZ, JOSE        00:25:41    8:17  M       39    CHAS             SC           
   71    1308   SUGGS, STEVE           00:25:47    8:19  M       50    IOP              SC           
   72    1195   SCHMIDT, KINCAID       00:25:47    8:19  F       25    ST AUGUSTINE     FL           
   73    1076   FANN, MATTHEW          00:25:55    8:22  M       22    CHAS             SC           
   74    1120   KILLEEN, THERESE       00:25:56    8:22  F       59    ISLE OF PALMS    SC           
   75    1071   EDLMANN, WOLFGANG      00:26:06    8:25  M       48    SUMMERVILLE      SC           
   76    1275   KRAFT, JAY             00:26:10    8:26  M       37    LEXINGTON        SC           
   77    1065   DREUSICKE, CONNIE      00:26:13    8:27  F       52    CHAS             SC           
   78    1270   SUMMER, MARTIN         00:26:19    8:29  M       23    CHAS             SC           
   79    1158   MORAN, ASHLY           00:26:30    8:33  F       31    CHAS             SC           
   80    1240   WILLMAN, KAMERON       00:26:35    8:35  M       22    ACWORTH          GA           
   81    1216   STEWART, LINDSEY       00:26:41    8:36  F       23    MT PLEASANT      SC           
   82    1180   POWERS, JACKI          00:26:42    8:37  F       35    MT PLEASANT      SC           
   83    1018   BEARDEN, PAM           00:26:48    8:39  F       55    MT PLEASANT      SC           
   84    1273   WHITEMER, MYRA         00:26:55    8:41  F       40    CHAS             SC           
   85    1194   SCHADY, SUSAN          00:27:00    8:43  F       37    DANIEL ISLAND    SC           
   86    1212   STEC, STACEY           00:27:08    8:45  F       33    SULLIVANS ISLE   SC           
   87    1241   WILLMAN, STEPHANIE     00:27:22    8:50  F       22    ACWORTH          GA           
   88    1093   GRUBBS, HOWARD         00:27:23    8:50  M       66    BLOWING ROCK     NC           
   89    1299   RILING, KATHERINE      00:27:30    8:52  F       26    CHAS             SC           
   90    1164   NGUYEN, DIEMCHI        00:27:34    8:54  F       28    CHAS             SC           
   91    1255   HICKS, SHANNON         00:27:35    8:54  F       37    MT PLEASANT      SC           
   92    1247   CHERNYSHOV, DIMITRI    00:27:36    8:54  M       52    CHAS             SC           
   93    1008   ALPERT, CHRISTOPHER    00:27:37    8:55  M       27    CHAS             SC           
   94    1067   DUBOIS, HELEN          00:27:41    8:56  F       16    CHAS             SC           
   95     124   HOOFFSTETTER, GWEN     00:27:41    8:56  F       46    FOLLY BEACH      SC           
   96    1200   SHIVE, CIARA           00:27:46    8:57  F       25    CHAS             SC           
   97    1208   SKILES, ELLIOTT        00:27:46    8:57  M       28    CHAS             SC           
   98    1274   METZLER, NANCY         00:27:48    8:58  F       56    MT PLEASANT      SC           
   99    1261   METZLER, MICHAEL       00:27:48    8:58  M       57    MT PLEASANT      SC           
  100    1161   NEVILLE, ROBERT        00:27:49    8:58  M       64    FOLLY BEACH      SC           
  101    1143   MASSALON, MARY         00:27:49    8:58  F       20    CHAS             SC           
  102    1138   MARRIOTT, BERNADETTE   00:27:49    8:58  F       64    MT PLEASANT      SC           
  103    1142   MASSALON, JOHN         00:27:49    8:58  M       50    CHAS             SC           
  104    1279   JONES, KATIE           00:27:57    9:01  F       29    CHAS             SC           
  105    1315   PLOTKIN, JOEL          00:28:02    9:03  M       50    MT PLEASANT      SC           
  106    1054   DAILEY, BRAD           00:28:06    9:04  M       26    MT PLEASANT      SC           
  107    1072   ELLIOTT, CHUCK         00:28:18    9:08  M       60    ISLE OF PALMS    SC           
  108    1339   AMBROSE, KEITH         00:28:23    9:09  M       69    IOP              SC           
  109    1108   HURATIAK, CINDY        00:28:23    9:09  F       34    SUMMERVILLE      SC           
  110    1262   MOYLAN, PATRICK        00:28:33    9:13  M       35    DANIEL ISLAND    SC           
  111    1199   SERTICH, LOLLIE        00:28:33    9:13  F       51    CUMMING          GA           
  112    1077   FELLOWS, COLLEEN       00:28:34    9:13  F       41    MT PLEASANT      SC           
  113    1078   FELLOWS, GRACE         00:28:34    9:13  F       12    MT PLEASANT      SC           
  114    1169   PAGE, JAMI             00:28:40    9:15  F       47    MT PLEASANT      SC           
  115    1015   BARRATT, BRITTANI      00:28:45    9:16  F       14    N CHAS           SC           
  116    1116   JEFFRIES, KATE         00:28:47    9:17  F       12    SULLIVANS ISLE   SC           
  117    1214   STEWART, JIMMY         00:28:50    9:18  M       60    MT PLEASANT      SC           
  118    1171   PASHKEVICH, TATIANA    00:28:51    9:18  F       66    MT PLEASANT      SC           
  119    1013   BAEZA, GABY            00:28:52    9:19  F       12    CHAS             SC           
  120    1252   HENDRICKS, KAREN       00:28:53    9:19  F       51    MT PLEASANT      SC           
  121    1157   MOORE, TARA            00:28:53    9:19  F       31    SUMMERVILLE      SC           
  122    1044   CASEY, JULIE           00:28:55    9:20  F       33    SUMMERVILLE      SC           
  123    1047   COE, ANNA              00:28:56    9:20  F       42    CHAS             SC           
  124    1137   MARKS, ROMAN           00:28:57    9:20  M       71    CHAS             SC           
  125    1092   GRAYSON, AMANDA        00:29:00    9:21  F       33    SUMMERVILLE      SC           
  126    1295   NORTHERN, LILLIAN      00:29:12    9:25  F       32    CHAS             SC           
  127    1326   SIMMONS, BUBBA         00:29:12    9:25  M       42    MT PLEASANT      SC           
  128    1327   SIMMONS, ARICA         00:29:13    9:25  F       34    MT PLEASANT      SC           
  129    1141   MASSAGO, SHAWN         00:29:19    9:27  M       39    MT PLEASANT      SC           
  130    1284   BOGUSCH, LAURA         00:29:20    9:28  F       39    SEATTLE          WA           
  131    1059   DAVIS, JANA            00:29:21    9:28  F       50    MT PLEASANT      SC           
  132    1089   GRANT, BENN            00:29:26    9:30  M       65    IOP              SC           
  133    1219   SUFALKO, ARI           00:29:28    9:30  F       41    ST AUGUSTINE     FL           
  134    1178   POST, STUART           00:29:30    9:31  M       55    KENNESAW         GA           
  135    1230   WATSON, DAVID          00:29:35    9:33  M       77    SUMMERVILLE      SC           
  136    1048   COE, STEVE             00:29:36    9:33  M       43    CHAS             SC           
  137    1251   GREAR, BRADLEY         00:29:37    9:33  M       29    CHAS             SC           
  138    1156   MOORE, PEYTON          00:29:43    9:35  M       9     MT PLEASANT      SC           
  139    1328   HODGES, MARSHALL       00:29:45    9:36  M       9     MT PLEASANT      SC           
  140     231   RUCKEL, ERIC           00:29:52    9:38  M       48    MT PLEASANT      SC           
  141    1272   WEBB, ASHTON           00:29:54    9:39  M       27    MT PLEASANT      SC           
  142    1024   BLUME, DAWN            00:29:56    9:39  F       35    GOOSE CREEK      SC           
  143    1288   CHIM, ALLY             00:29:57    9:40  F       27    CHAS             SC           
  144    1130   LIVINGSTON, BETH       00:29:58    9:40  F       59    HANAHAN          SC           
  145    1338   HARVIN, BRIAN          00:29:59    9:40  M       36    SULLIVANS ISLE   SC           
  146    1325   KOKKO, HEATHER         00:30:00    9:41  F       35    CHAS             SC           
  147    1107   HUNT, SHEILA           00:30:03    9:42  F       44    SUMMERVILLE      SC           
  148    1016   BASS, DONNA            00:30:10    9:44  F       49    SUMMERVILLE      SC           
  149    1118   JOFFE, RACHEL          00:30:11    9:44  F       29    CHAS             SC           
  150     155   LOFTUS, MARGARET       00:30:21    9:47  F       46    CHAS             SC           
  151    1294   WHITE, TREVOR          00:30:24    9:48  M       32    HOLLYWOOD        SC           
  152    1226   ULLMANN, ANGELA        00:30:25    9:49  F       31    ST AUGUSTINE     SC           
  153    1146   MCDERMOTT, KEVIN       00:30:25    9:49  M       32    GOOSE CREEK      SC           
  154    1307   LOEFFLER, KIRSTEN      00:30:30    9:50  F       28    CHAS             SC           
  155    1098   HAYNSWORTH, NANCY      00:30:31    9:51  F       55    CHAS             SC           
  156    1287   CROSBY, CHRISTINA      00:30:32    9:51  F       31    CHAS             SC           
  157    1258   KINNEY, CHRISTINE      00:30:32    9:51  F       38    GOOSE CREEK      SC           
  158    1246   BAILEY, TRUDI          00:30:33    9:51  F       36    IOP              SC           
  159    1049   COHN, BARRY            00:30:39    9:53  M       44    CHAS             SC           
  160    1079   BAKER, ANGELA          00:30:40    9:54  F       36    WALTERBORO       SC           
  161    1335   BIBBITS, JACK          00:30:41    9:54  M       36    MT PLEASANT      SC           
  162    1210   SMOAK, STACY           00:30:46    9:55  F       34    RUFFIN           SC           
  163    1271   WADE, KATHLYN          00:30:47    9:56  F       56    CHAS             SC           
  164    1110   JACKSON, WILLIAM       00:30:50    9:57  M       68    SANTEE           SC           
  165    1224   TRENT, MARY            00:30:50    9:57  F       31    CHAS             SC           
  166    1267   PIERCE, VALERIE        00:30:53    9:58  F       50    MT PLEASANT      SC           
  167    1176   PLOCH, SAMUEL          00:30:53    9:58  M       11    SULLIVANS ISLE   SC           
  168     123   HOLLAND, ARTHUR        00:30:57    9:59  M       41    CHAS             SC           
  169    1172   PLOCH, JACK            00:30:58    9:59  M       13    SULLIVANS ISLE   SC           
  170    1115   JARRARD, LIZ           00:30:59    9:59  F       44    MT PLEASANT      SC           
  171    1332   CARLETTA, PAUL         00:31:07   10:02  M       46    ROCHESTER        NY           
  172    1153   MELTON, CAITLIN        00:31:08   10:03  F       30    CHAS             SC           
  173    1022   BLAKE, KELLY           00:31:09   10:03  F       39    SUMMERVILLE      SC           
  174    1155   MOORE, JENNIFER        00:31:15   10:05  F       43    MT PLEASANT      SC           
  175    1237   WILLIAMS, JENNIFER     00:31:19   10:06  F       29    CHAS             SC           
  176    1125   KOVAL, MATTHEW         00:31:21   10:07  M       48    MT PLEASANT      SC           
  177    1096   HAYNIE, JODIE          00:31:23   10:07  F       35    N CHAS           SC           
  178    1019   BECKWITH, MARANDA      00:31:26   10:08  F       22    MT PLEASANT      SC           
  179    1182   REDDISH, BRIAN         00:31:26   10:08  M       26    GOOSE CREEK      SC           
  180    1281   SOLETO, CHRISTY        00:31:27   10:09  F       34    MT PLEASANT      SC           
  181    1152   MEDINA, JON            00:31:30   10:10  M       10    CHAS             SC           
  182    1188   RICE, KATHY            00:31:30   10:10  F       37    CHAS             SC           
  183    1192   ROWLAND, RONALD        00:31:31   10:10  M       70    FOLLY BEACH      SC           
  184    1063   DEVINE, DENISE         00:31:37   10:12  F       42    DANIEL ISLAND    SC           
  185    1277   SANDERS, MARY          00:31:41   10:13  F       50    MT PLEASANT      SC           
  186    1058   DAVIS, JAMES           00:31:42   10:14  M       71    N CHAS           SC           
  187    1010   ANDERSON, CHRIS        00:31:45   10:15  M       41    SUMMERVILLE      SC           
  188    1170   PAGE, WALLY            00:31:48   10:15  M       46    MT PLEASANT      SC           
  189    1168   ONEIL, PATRICK         00:31:49   10:16  M       64    SULLIVANS ISLE   SC           
  190    1257   HLADEK, MARK           00:31:50   10:16  M       32    MT PLEASANT      SC           
  191    1139   MARTIN, CATE           00:31:50   10:16  F       29    DANIEL ISLAND    SD           
  192    1256   HLADEK, JENNIFER       00:31:50   10:16  F       30    MT PLEASANT      SC           
  193    1310   SCHULTZ, JULIE         00:31:53   10:17  F       37    MT PLEASANT      SC           
  194    1036   CARR, KIMBERLY         00:31:55   10:18  F       41    MT PLEASANT      SC           
  195    1088   GOODWIN, ZACK          00:31:57   10:18  M       23    WATKINSVILLE     GA           
  196    1304   MASSEY, TOM            00:31:58   10:19  M       59    MT PLEASANT      SC           
  197    1114   JARDIN, BIANCA         00:32:00   10:19  F       29    CHAS             SC           
  198    1336   WILLIAMS, NATALIE      00:32:00   10:19  F       30    CHAS             SC           
  199    1034   CAMPBELL, APRIL        00:32:15   10:24  F       37    GOOSE CREEK      SC           
  200    1041   CARTER, BARBARA        00:32:18   10:25  F       27    MT PLEASANT      SC           
  201    1042   CARTER, CHANDLER       00:32:18   10:25  M       56    MT PLEASANT      SC           
  202    1087   GLEASON, KIMBERLY      00:32:18   10:25  F       37    CHAS             SC           
  203    1198   SEDGWICK, JON          00:32:19   10:25  M       46    MT PLEASANT      SC           
  204    1245   BYRD, CAROLINE         00:32:22   10:26  F       39    MT PLEASANT      SC           
  205    1106   HOWELL, ANNA           00:32:22   10:26  F       47    GOOSE CREEK      SC           
  206    1259   KOSKI, MICHELLE        00:32:23   10:27  F       34    SULLIVANS ISLE   SC           
  207    1291   KAVANAGH, GERRY        00:32:28   10:28  M       77    MT PLEASANT      SC           
  208    1320   ROSE, EDI              00:32:31   10:29  F       49    MT PLEASANT      SC           
  209    1154   MILOTA, ELIZABETH      00:32:34   10:30  F       48    MT PLEASANT      SC           
  210    1243   WOODS, JEANNE          00:32:35   10:31  F       60    ABERDEEN         NC           
  211    1029   BREDENKAMP, KATIE      00:32:37   10:31  F       26    MT PLEASANT      SC           
  212    1268   RUSSELL, LYNNE         00:32:37   10:31  F       35    GOOSE CREEK      SC           
  213    1097   HAYNSWORTH, JOYCE      00:32:39   10:32  F       25    CHAS             SC           
  214    1159   MULVIHILL, JOAN        00:32:41   10:33  F       68    CHAS             SC           
  215    1084   GINN, JACKSON          00:32:52   10:36  M       9     NORTH AUGUSTA    SC           
  216    1314   FREE, MATT             00:32:57   10:38  M       40    MT PLEASANT      SC           
  217    1313   MCDANIEL, ANDE         00:32:57   10:38  F       30    MT PLEASANT      SC           
  218    1140   MARTY, MICHAEL         00:33:05   10:40  M       47    CHAS             SC           
  219    1334   GATELY, ROBERT         00:33:12   10:43  M       46    CHAS             SC           
  220    1085   GINN, MARTHA           00:33:12   10:43  F       39    NORTH AUGUSTA    SC           
  221    1086   GINN, TONY             00:33:13   10:43  M       42    NORTH AUGUSTA    SC           
  222    1202   SHOCKLEY, MEGAN        00:33:20   10:45  F       41    SENECA           SC           
  223    1148   MCKENNA, MARETTA       00:33:39   10:51  F       64    MT PLEASANT      SC           
  224    1149   MCKENNA, MARY          00:33:39   10:51  F       64    MT PLEASANT      SC           
  225    1073   ELLIOTT, DEBORAH       00:33:39   10:51  F       59    ISLE OF PALMS    SC           
  226    1113   JAMISON, AMY           00:33:55   10:56  F       37    CHAS             SC           
  227    1050   COHN, MARY             00:34:08   11:01  F       42    XHARLESTON       SC           
  228    1053   DAFFIN, MICHAEL        00:34:21   11:05  M       45    CHAS             SC           
  229    1081   GANTT, KEEVION         00:34:22   11:05  M       10    CHAS             SC           
  230    1150   MCLAUGHLIN, BETSY      00:34:25   11:06  F       39    CHAS             SC           
  231    1215   STEWART, KERRY         00:34:26   11:06  F       40    CHAS             SC           
  232    1126   LAFEVRE, LORI          00:34:49   11:14  F       33    CHAS             SC           
  233    1132   LOUIS, GERARD          00:34:50   11:14  M       8     CHAS             SC           
  234    1045   CATAPANO, DOLORES      00:35:16   11:23  F       57    CHAS             SC           
  235    1102   HOFFER, BARBARA        00:35:43   11:31  F       37    SUMMERVILLE      SC           
  236    1124   KOSTER, CHARLOTTE      00:35:58   11:36  F       45    CHAS             SC           
  237    1165   OBRIEN, MIMI           00:36:09   11:40  F       61    ISLE OF PALMS    SC           
  238    1181   PRITCHARD, NANCY       00:36:14   11:41  F       48    MT PLEASANT      SC           
  239    1238   WILLIAMS, KAREL        00:36:17   11:42  M       9     CHAS             SC           
  240    1074   ESPOSITO, TINA         00:36:18   11:43  F       44    SUMMERVILLE      SC           
  241    1103   HOGAN, CLARA           00:36:18   11:43  F       64    MT PLEASANT      SC           
  242    1069   EARNST, SHELBY         00:36:19   11:43  F       34    CHAS             SC           
  243    1330   COOK, ANNIE            00:36:20   11:43  F       41    SULLIVANS ISLE   SC           
  244    1028   BREDENKAMP, BENJAMIN   00:36:21   11:44  M       26    MT PLEASANT      SC           
  245    1305   BOCK, COURTNEY         00:36:25   11:45  F       27    CHAS             SC           
  246    1227   VOGEL, BELINDA         00:36:47   11:52  F       40    MARIETTA         GA           
  247    1012   ARNETT, TRACY          00:36:53   11:54  F       40    CHAS             SC           
  248    1162   NEWPORT, NICKI         00:36:54   11:54  F       41    DANIEL ISLAND    SC           
  249    1203   SHOCKLEY, SCOTTT       00:37:02   11:57  M       5     SENECA           SC           
  250    1201   SHOCKLEY, JEFF         00:37:03   11:57  M       41    SENECA           SC           
  251    1319   GREGORIE, JANE         00:37:06   11:58  F       78    CHAS             SC           
  252    1100   HEMRIC, MICHELE        00:37:06   11:58  F       41    APEX             NC           
  253    1206   SIRES, KRISTINE        00:37:12   12:00  F       42    HOLLYWOOD        SC           
  254    1123   KOLLAR, DEBRA          00:37:12   12:00  F       55    CHAS             SC           
  255    1026   BORRETT, DANCE         00:37:14   12:01  F       58    HOLLYWOOD        SC           
  256    1167   ODELL, CASEY           00:37:18   12:02  F       37    CHAS             SC           
  257    1136   MANSEAU, ASHLEIGH      00:37:30   12:06  F       29    SUMMERVILLE      SC           
  258    1300   TAYLOR, KRISTIN        00:37:33   12:07  F       37    CHAS             SC           
  259    1009   AMBROSE, TREY          00:37:38   12:08  M       46    BEAUFORT         SC           
  260    1286   AMBROSE, BRYCEN        00:37:38   12:08  F       8     BEAUFORT         SC           
  261    1228   WALKER, STACY          00:37:43   12:10  F       38    MT PLEASANT      SC           
  262    1134   MALIA, TERRY           00:37:48   12:12  F       56    JOHNS ISLAND     SC           
  263    1057   DAVIDSON, MEG          00:37:48   12:12  F       66    SEABROOK IS      SC           
  264    1014   BAGNULO, JOSEPH        00:38:22   12:23  M       59    MT PLEASANT      SC           
  265    1040   CARSON, TERRY          00:38:37   12:27  F       56    WEST COLUMBIA    SC           
  266    1119   JUDY, ANDREA           00:38:39   12:28  F       30    MT PLEASANT      SC           
  267    1318   JUDY, JESSE            00:38:40   12:28  M       31    CHAS             SC           
  268    1193   SALEEBY, KRISTIN       00:38:40   12:28  F       33    CHAS             SC           
  269    1032   BURNS, DEVIN           00:38:47   12:31  M       9     CHAS             SC           
  270    1109   JACKSON, MARCIA        00:39:53   12:52  F       69    SANTEE           SC           
  271    1061   DEMENT, JAMIE          00:39:58   12:54  F       31    MT PLEASANT      SC           
  272    1213   STEELE, PATRICIA       00:40:32   13:05  F       55    CHAS             SC           
  273    1189   RIDGEWAY, DEBORAH      00:40:40   13:07  F       58    CHAS             SC           
  274    1051   CORBETT, KARYN         00:41:15   13:18  F       37    WALTERBORO       SC           
  275    1066   DUBAY, MIKE            00:41:26   13:22  M       57    MONCKS CORNER    SC           
  276    1030   BROOD, ERIN            00:41:50   13:30  F       37    MT PLEASANT      SC           
  277    1046   CLARKSON, MIKE         00:42:18   13:39  M       64    JOHNS ISLAND     SC           
  278    1303   CONWAY, BETSY          00:43:08   13:55  F       61    SULLIVANS ISLE   SC           
  279    1175   PLOCH, SAMANTHA        00:43:59   14:11  F       45    SULLIVANS ISLE   SC           
  280    1174   PLOCH, ROGER           00:43:59   14:11  M       13    SULLIVANS ISLE   SC           
  281    1055   DAILEY, DONNA          00:45:04   14:32  F       51    MADISON          GA           
  282    1056   DAILEY, KATHLEEN       00:45:04   14:32  F       23    WATKINSVILLE     GA           
  283    1160   MYERS III, JOSEPH L    00:46:40   15:03  M       71    MT PLEASANT      SC           
  284    1144   MATTICE, MARILYN       00:47:21   15:16  F       65    ISLE OF PALMS    SC           
  285    1324   YEARGIN, RLYNN         00:47:22   15:17  M       60    GREENVILLE       SC           
  286    1104   HOLCOMB, JANET         00:48:06   15:31  F       41    ROGERSVILLE      TN           
  287    1105   HOLCOMB, MARK          00:48:08   15:32  M       9     ROGERSVILE       TN           
  288    1179   POST, YANNICK          00:48:59   15:48  F       51    KENNESAW         GA           
  289    1282   YOUNG, SUE             00:49:42   16:02  F       55    LADSON           SC           
  290    1283   YOUNG, CHARLIE         00:49:42   16:02  M       56    LADSON           SC           
  291    1011   ANDERSON, DALE         00:50:33   16:18  M       69    KIAWAH ISLAND    SC           
  292    1037   CARRENO, KIM           00:50:48   16:23  F       54    GOOSE CREEK      SC           
  293    1220   SUMMERS, BETH          00:51:04   16:28  F       48    MT PLEASANT      SC           
  294    1127   LAMBERT, TINA          00:51:49   16:43  F       43    MT PLEASANT      SC           
  295    1323   TAYLOR, LAURA          00:51:49   16:43  F       46    MT PLEASANT      SC           
  296    1190   RIDGEWAY, SCOTT        00:53:51   17:22  M       55    CHAS             SC           
  297    1031   BROWN, DONNA LEA       00:56:08   18:06  F       76    CHAS             SC           


Charlie Post Race
Sullivans Island, SC
January 26, 3013
5K Age Group Results


Top Males Overall in 5K division.

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1001   GAWRYLUK, A.J.         00:17:13    5:33  M       16    MT PLEASANT      SC           
    2    1080   FLOURNOY, MICHAEL      00:17:56    5:47  M       28    MT PLEASANT      SC           
    3    1322   REDENBAUGH, MARK       00:18:35    5:59  M       50    COLUMBIA         SC           

Top Females Overall in 5K division.

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1083   GILL, MAGGIE           00:19:44    6:22  F       30    CHAS             SC           
    2    1280   CRAPPS, ASHLEY         00:21:50    7:03  F       30    MT PLEASANT      SC           
    3    1166   O'BRIEN, ELIZABETH     00:21:53    7:04  F       23    MT PLEASANT      SC           

Top Male Masters in 5K division.

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1075   FANCHER, BOBBY         00:18:44    6:03  M       42    MT PLEASANT      SC           

Top Female Masters in 5K division.

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1296   DEATON, LISA           00:23:16    7:30  F       48    IOP              SC           

Top Male Grand Masters in 5K division.

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1003   TEDESCO, ANDY          00:18:53    6:05  M       56    MT PLEASANT      SC           

Top Female Grand Masters in 5K division.

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1145   MAULDIN, MARY          00:23:40    7:38  F       61    CHAS             SC           



MALE 13 & UNDER in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1094   HAIGLER, PALMER        00:19:15    6:13  M       12    MT PLEASANT      SC           
    2    1209   SMELTZER, J T          00:24:20    7:51  M       13    MT PLEASANT      SC           
    3    1297   JACKSON, CORBIN        00:24:45    7:59  M       9     MT PLEASANT      SC           


MALE 14 - 17 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1301   MCGUE, KYLE            00:18:50    6:05  M       15    IOP              SC           
    2    1177   POST, CHAZ             00:21:52    7:03  M       16    KENNESAW         GA           


MALE 18 - 24 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1076   FANN, MATTHEW          00:25:55    8:22  M       22    CHAS             SC           
    2    1270   SUMMER, MARTIN         00:26:19    8:29  M       23    CHAS             SC           
    3    1240   WILLMAN, KAMERON       00:26:35    8:35  M       22    ACWORTH          GA           


MALE 25 - 29 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1292   MOSSISON, LUCAS        00:19:16    6:13  M       29    CHAS             SC           
    2    1211   SONDERMARK, ANDREW     00:19:29    6:17  M       28    CHAS             SC           
    3    1207   SKELTON III, THOMAS    00:20:51    6:44  M       29    CHAS             SC           


MALE 30 - 34 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1276   KERSTING, JOSH         00:20:35    6:38  M       33    CHAS             SC           
    2    1060   DAVIS, STACEY          00:24:05    7:46  M       33    GOOSE CREEK      SC           
    3    1122   KIPP, JAMES            00:25:40    8:17  M       34    JACKSON          WY           


MALE 35 - 39 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1218   STURGEON, ERIC         00:25:35    8:15  M       36    SUMMERVILLE      SC           
    2    1254   HERNANDEZ, JOSE        00:25:41    8:17  M       39    CHAS             SC           
    3    1275   KRAFT, JAY             00:26:10    8:26  M       37    LEXINGTON        SC           


MALE 40 - 44 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1021   BERRIGAN, BRIAN        00:19:43    6:22  M       43    ISLE OF PALMS    SC           
    2    1298   JACKSON, KYLE          00:21:40    6:59  M       43    MT PLEASANT      SC           
    3    1062   DENKINS, MELVIN        00:21:44    7:01  M       43    MONCKS CORNER    SC           


MALE 45 - 49 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1293   CONE, MARK             00:21:31    6:56  M       48    SUMMERVILLE      SC           
    2    1302   MCGUE, JOHN            00:21:43    7:00  M       49    IOP              SC           
    3    1249   COFFEY, WILL           00:22:00    7:06  M       45    MT PLEASANT      SC           


MALE 50 - 54 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1312   DUNLEAVY, GEORGE       00:20:24    6:35  M       53    MT PLEASANT      SC           
    2    1191   ROSE, ED               00:20:42    6:41  M       51    DANIEL ISLAND    SC           
    3    1317   LITTLE, RICK           00:21:52    7:03  M       53    JAMES ISLAND     SC           


MALE 55 - 59 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1204   SHULER, TONY           00:19:25    6:16  M       55    CHAS             SC           
    2    1070   EDENFIELD, JOHN        00:23:50    7:41  M       58    CHAS             SC           
    3    1017   BEARDEN, BILLY         00:24:15    7:49  M       56    MT PLEASANT      SC           


MALE 60 - 64 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1232   WEST, DANNY            00:19:48    6:23  M       61    MYRTLE BEACH     SC           
    2    1321   MULLEN, FRED           00:23:06    7:27  M       60    WEST COLUMBIA    SC           
    3    1133   MALIA, BUTCH           00:25:09    8:07  M       60    JOHNS ISLAND     SC           


MALE 65 - 69 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1068   DWORKIN, PAUL          00:23:28    7:34  M       65    WEST HARTFORD    CT           
    2    1225   TYNAN, BILL            00:24:08    7:47  M       65    JOHNS ISLAND     SC           
    3    1231   WELCH, PATRICK         00:24:58    8:03  M       65    CHAS             SC           


MALE 70 -74 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1137   MARKS, ROMAN           00:28:57    9:20  M       71    CHAS             SC           
    2    1192   ROWLAND, RONALD        00:31:31   10:10  M       70    FOLLY BEACH      SC           
    3    1058   DAVIS, JAMES           00:31:42   10:14  M       71    N CHAS           SC           


MALE 75 - OVER in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1230   WATSON, DAVID          00:29:35    9:33  M       77    SUMMERVILLE      SC           
    2    1291   KAVANAGH, GERRY        00:32:28   10:28  M       77    MT PLEASANT      SC           


FEMALE 13 & UNDER in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1035   CARAWAY, MEAGAN        00:23:54    7:43  F       13    MT PLEASANT      SC           
    2    1217   STRICKLER, CAROLINE    00:24:27    7:53  F       13    MT PLEASANT      SC           
    3    1078   FELLOWS, GRACE         00:28:34    9:13  F       12    MT PLEASANT      SC           


FEMALE 14 - 17 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1067   DUBOIS, HELEN          00:27:41    8:56  F       16    CHAS             SC           
    2    1015   BARRATT, BRITTANI      00:28:45    9:16  F       14    N CHAS           SC           


FEMALE 18 - 24 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1253   HENDRIKS, LYDIA        00:25:40    8:17  F       23    CHAS             SC           
    2    1216   STEWART, LINDSEY       00:26:41    8:36  F       23    MT PLEASANT      SC           
    3    1241   WILLMAN, STEPHANIE     00:27:22    8:50  F       22    ACWORTH          GA           


FEMALE 25 - 29 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1333   BOYLE, KATELYN         00:24:04    7:46  F       27    CHAS             SC           
    2    1234   WEZWICK, COLLEEN       00:24:16    7:50  F       25    SULLIVANS ISLE   SC           
    3    1250   FULTON, ELIZABETH      00:25:14    8:08  F       27    CHAS             SC           


FEMALE 30 - 34 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1242   WININGER, VIRGINIA     00:22:37    7:18  F       33    SUMMERVILLE      SC           
    2    1023   BLAKE, TESSA           00:25:33    8:15  F       30    CHAS             SC           
    3    1158   MORAN, ASHLY           00:26:30    8:33  F       31    CHAS             SC           


FEMALE 35 - 39 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1187   RHYNE, JENNIFER        00:22:57    7:24  F       38    MT PLEASANT      SC           
    2    1135   MALONEY, MELANIE       00:24:57    8:03  F       36    CHAS             SC           
    3    1180   POWERS, JACKI          00:26:42    8:37  F       35    MT PLEASANT      SC           


FEMALE 40 - 44 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1183   REICH, CARRIE          00:24:57    8:03  F       43    DANIEL ISLAND    SC           
    2    1273   WHITENER, MYRA         00:26:55    8:41  F       40    CHAS             SC           
    3    1077   FELLOWS, COLLEEN       00:28:34    9:13  F       41    MT PLEASANT      SC           


FEMALE 45 - 49 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1     124   HOOFFSTETTER, GWEN     00:27:41    8:56  F       46    FOLLY BEACH      SC           
    2    1169   PAGE, JAMI             00:28:40    9:15  F       47    MT PLEASANT      SC           
    3    1016   BASS, DONNA            00:30:10    9:44  F       49    SUMMERVILLE      SC           


FEMALE 50 - 54 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1065   DREUSICKE, CONNIE      00:26:13    8:27  F       52    CHAS             SC           
    2    1199   SERTICH, LOLLIE        00:28:33    9:13  F       51    CUMMING          GA           
    3    1252   HENDRICKS, KAREN       00:28:53    9:19  F       51    MT PLEASANT      SC           


FEMALE 55 - 59 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1090   GRANT, BEVERLY         00:23:47    7:40  F       56    IOP              SC           
    2    1233   WEST, SUSAN            00:24:59    8:04  F       57    MYRTLE BEACH     SC           
    3    1120   KILLEEN, THERESE       00:25:56    8:22  F       59    ISLE OF PALMS    SC           


FEMALE 60 -64 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1138   MARRIOTT, BERNADETTE   00:27:49    8:58  F       64    MT PLEASANT      SC           
    2    1243   WOODS, JEANNE          00:32:35   10:31  F       60    ABERDEEN         NC           
    3    1165   OBRIEN, MIMI           00:36:09   11:40  F       61    ISLE OF PALMS    SC           


FEMALE 65 - 69 in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1052   CURRY, NANCY           00:24:34    7:55  F       66    MT PLEASANT      SC           
    2    1171   PASHKEVICH, TATIANA    00:28:51    9:18  F       66    MT PLEASANT      SC           
    3    1159   MULVIHILL, JOAN        00:32:41   10:33  F       68    CHAS             SC           


FEMALE 75 AND OVER in division 5K

Place   Bib #   Name                   GUN TIME  Pace    Gender  Age   City             State        
___________________________________________________________________________________________________________________
    1    1319   GREGORIE, JANE         00:37:06   11:58  F       78    CHAS             SC           
    2    1031   BROWN, DONNA LEA       00:56:08   18:06  F       76    CHAS             SC           



Upcoming Events
Upcoming Member Discounted Local Races and Events


Upcoming Events
Upcoming Events


Upcoming Events
Upcoming Non-Featured Races